Péče o koženou galanterii

 

Péče o kožené výrobky je důležitá. Pokud nejsou řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a potu. Doporučuje se ještě před prvním použitím výrobek naimpregnovat proti vlhkosti. Produkty s přírodních hladkých usní je doporučeno ošetřit balzámem , či vosky na přírodní usně, a to minimálně jedenkrát týdně, aby byla kůže měkká a vláčná. Pokud je kůže navlhlá, je velice tvárná, a získaný tvar se již nedá vrátit! Navlhlý nebo mokrý výrobek dejte do požadovaného tvaru, nechte proschnout při pokojové teplotě,(jinak by mohla kůže popraskat) a poté důkladně ošetřete příslušným přípravkem. Na semišovou a broušenou kůži nikdy nepoužívejte emulze, ale vždy přípravky pro broušenou a semišovou kůži!

Na výrobcích se mohou objevit menší vady nebo rozdíly v odstínu nebo dezénu kůže, což není chybou, ale zárukou pravého přírodního materiálu. Výrobek užívejte tak, aby nedocházelo k jeho rychlému opotřebení, znečištění nebo mechanickému poškození Výrobky z kůže nikdy neperte, nežehlete! Nevystavujte tepelným zdrojům(ve vlhkém či horkém prostředí, neodkládejte na špinavý či drsný povrch. Vyhýbejte se promáčení. Nesušte fénem! Všechna rozpouštědla (odstraňovače skvrn, terpentýn, alkohol, benzin, mohou zapříčinit vážná poškození na kůži!

Výrobek musí být užíván pouze tím způsobem a pouze k takovému účelu, pro který byl vyroben. V žádném případě kabelku či tašku nepřetěžujte!!